Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų sumažinti klausimų kiekį, kuriems reikia vienbalsio sutarimo (kad visos valstybės-narės balsuotų „už)?

Argumentai už

Vienbalsio sutarimo reikalavimas sprendimų priėmimą ES viduje padaro ypač lėtu. Kai kuriais atvejais dviejų valstybių dvišalis nesutarimas gali laikyti visą ES įkaite. Tokiu atveju ES nėra pajėgi efektyviai spręsti piliečiams aktualias problemas ar efektyviai konkuruoti su kitomis pasaulio valstybėmis. Nereikia bijoti atsisakyti vienbalsio reikalavimo - ES patirtis rodo, kad net ir nesant vienbalsio sutarimo reikalavimui ES visuomet ieško kompromiso, visuomet stengiasi surasti visas valstybes tenkinantį sprendimą.

Argumentai prieš

Vienbalsio sutarimo reikalavimas yra paskutinis ES „saugiklis“, kuris leidžia valstybei blokuoti jai ypač nepalankų sprendimą. Paskutinio „saugiklio“ atsisakymas atveria galimybę ateityje pažeisti valstybių nacionalinius interesus. Toks galimas žingsnis tik padidintų žmonių nepasitikėjimą ES ir susilpnintų organizaciją. ES efektyvumo klausimą reikėtų spręsti kitais būdais, o ne vienbalsio sutarimo atsisakymu.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.