Uždaryti

Ar pritariate, kad marihuanos laikymas būtų laikomas kriminaliniu nusikaltimus?

Argumentai už

Marihuana (kanapės) yra labiausiai paplitęs narkotikas Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių. Nors tai yra vadinamasis „lengvasis“ narkotikas, jo vartojimas turi daug neigiamų pasekmių. Svarbiausia tai, jog marihuana leidžia lengvai peržengti psichologinį barjerą - patikėti, kad narkotikų vartojimas nėra labai pavojingas, todėl nuo jos dažnai pereinama prie stiprių narkotikų vartojimo. Jei norime kovoti su narkomanija, į marihuanos vartojimą ir platinimą būtina žiūrėti griežtai.

Argumentai prieš

Marihuana yra vienas iš mažiausiai toksiškų narkotikų. Ji, kaip ir kiti lengvieji narkotikai, neturi rimtų fiziologinių pasekmių, ji nesukelia mirtino perdozavimo pavojaus. Jei nusikaltimu nelaikome alkoholio ar tabako, kurie ne mažiau kenkia žmogaus sveikatai ir aplinkinių gerovei nei marihuana, laikymo ir vartojimo, kodėl kriminaliniu nusikaltimu turėtume laikyti marihuanos laikymą?

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.