Uždaryti

Ar pritariate, kad eutanazija būtų legali?

Argumentai už

Žmogus yra savo kūno šeimininkas, taigi mirtinai sergantis ar nepakeliamus skausmus kenčiantis žmogus turi turėti galimybę apsispręsti, ar tęsti kančias, ar mirti oriai. Žmogus negali būti prievarta verčiamas gyventi, jei gyvybė jam tampa našta. Eutanazija yra geresnis pasirinkimas nei egzistavimas tik vaistų ir gyvybę palaikančių aparatų pagalba.

Argumentai prieš

Eutanazija iš esmės yra žmogžudystė. Žmogus nėra savo gyvybės šeimininkas ir neturi teisės nuspręsti, kada jam mirti, o tuo labiau - įpareigoti kitą jam padėti. Žmogaus vertė negali būti siejama su jo fiziniu veiksnumu, žmogaus gyvybė nebūna daugiau ar mažiau „kokybiška“, tai yra savaiminė neginčijama vertybė, kurios atėmimas visuomet yra blogis. Jei žmogus prašo atlikti eutanaziją, tai nereiškia, kad jis tikrai nori mirti, tai reiškia tik tai, kad jis blogai slaugomas. Įteisinus savanorišką eutanaziją, bus atvertas kelias ir kitoms jos formoms, pvz., nesąmoningo žmogaus marinimui, taupant valstybės pinigus ar pan.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.