Uždaryti

Ar pritariate „Šiaurės srovės“ (NordStream) dujotiekio Baltijos jūra projektui?

Argumentai už

Šiaurės srovės dujotiekis yra svarbus užtikrinant stabilų energetinių resursų tiekimą ES. Tai, kad šį projektą palaiko nemažai ES valstybių parodo, kad tai nėra politinis projektas. Be to, nutiesiant dar vieną svarbų dujotiekį, jungiantį ES ir Rusiją- ne tik ES, bet ir pati Rusija daugiau priklausys viena nuo kitos. Tiesiant Šiaurės srovės dujotiekį atliekama daug išsamių tyrimų (tame tarpe ir mokslininkų bei ekspertų iš Vakarų). Tai leis parinkti tokį projekto vystymą, kuris būtų saugus ir nekenktų aplinkai.

Argumentai prieš

Šis projektas dar labiau padidins ES energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Tai, kad Rusija siekė, jog dujotiekis būtų tiesiamas Baltijos jūros dugnu, o ne sausuma (tai daug pigesnis variantas) tik įrodo, kad šis projektas yra ne tik energetinio, bet ir politinio pobūdžio. Be to, Šiaurės srovės dujotiekis tiesiamas ypač pavojingoje teritorijoje, kurioje per ir po II pasaulinio karo buvo paskandinta daug tonų ginklo su pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Šis projektas tai pat gali sukelti pavojų ypač gležnai Baltijos jūros ekosistemai.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.