Uždaryti

Ar pritariate, kad ES turėtų mažiau priklausyti nuo atominės energijos?

Argumentai už

Atominės elektrinės daugeliu atveju yra saugios, tačiau jei įsivelia klaida, tai užtenka vienos avarijos, kad pasekmės žmonijai būtų ypač skaudžios. Nelaimė Černobilyje tai gerai iliustruoja. Todėl Europa, kur gyventojų tankis ypač didelis, o gamta labai pažeidžiama, negali prisiimti netgi menkiausios rizikos. Lieka neatsakytas klausimas ir dėl branduolinio kuro saugojimo- ar mes galime būti tikri, kad panaudotas branduolinis kuras ir po 10, 20 ar daugiau metų bus saugus. Be to, branduolinio kuro saugojimas daug kainuoja.

Argumentai prieš

Modernios technologijos ir mokslo pažanga beveik visiškai garantuoja, kad šiandien branduolinė energija yra saugi ir patikima. Nelaimės tikimybė beveik nulinė- viena klaida negali sukelti avarijos. Tam reikėtų visos virtinės klaidų. Branduolinė energetika neteršia gamtos, o tai ypač svarbu globalinio atšilimo akivaizdoje. Branduolinė energetika palyginus nedaug kainuoja- tai gera investicija, kuri yra ypač svarbi tvariam ekonomikos vystymuosi ir ES konkurencingumui sustiprinti.

Prie klausimų pateikiama tik dalis politiniuose debatuose išsakomų argumentų. Jie turėtų padėti svetainės lankytojui susipažinti su skirtingomis pozicijomis ir susidaryti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Argumentus surinko ir pateikė MANOBALSAS.LT komanda.