Robertas Ramanauskas

Lietuvos sąrašas
       Atgal
Robertas Ramanauskas

Informacija neįvesta.

Grafikas vaizduoja testo rezultatus pagal politinių skirčių ašis.
Susipažinkite su mūsų metodika.

2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatų aprašymas

Politikas          

Rinka ir valstybė Taip Tikriausiai taip Tikriausiai ne Ne Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Minimali alga Lietuvoje turi būti smarkiai didinama, net jei tai blogintų verslo sąlygas Lietuvoje. Tai, kad Lietuvos žmonių pajamos nesuteikia galimybės turėti orų vartojimo krepšelį yra didžiausia nepagarba žmogui ir verslo bei politikų atsakomybės dalykas. gerinti socialinę žmonių padėtį būtina, bet negalima elgtis neatsakingai, kaip tai padarė Graikijos politikai. Lietuvos sąrašas siekia socialiai solidarios ekonomikos, kuri užtikrins nuoseklų žmonių padėties gerėjimą, bet mes neduodame nerealių populistinių pažadų, o siekiame, kad būtų sutvarkyta ekonomika taip, kad būtų galima pasidžiaugti ne tik statistiniais rodikliais, bet ir išaugusia žmonių gerove.
2. Valstybė turėtų didinti mokesčius, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas. mokesčių politika turi tarnauti viešajam interesui, o ne lopyti biudžeto skyles, kurias sukuria neatsakingas mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas, išlaidos išpūstam administraciniam aparatui, ar jokios apčiuopiamos naudos neduodančioms viešojo sektoriaus įstaigoms išlaikyti. Mokesčių politikos sferoje siekiame mažinti darbo apmokestinimo lygį, kas palengvintų ir verslo padėtį, keičiant progresine mokesčių sistema. Tačiau nemanome, kad tokie siūlymai, kokius kelia pvz., darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis, pasiūlęs apmokestinti senus automobilius, nes tokie siūlymai yra nekorektiški, nes ne iš gero gyvenimo Lietuvos žmones perka senus naudotus Vakaruose automobilius.
3. Viešojo sektoriaus darbuotojų skaičius turėtų būti sumažintas, net jei dėl to mažėtų valstybės teikiamų paslaugų. Dalis valstybės teikiamų paslaugų yra tiesiog biurokratinio administravimo pateisinimo būdas. kita vertus, egzistuoja labai konkrečios metodikos, kurios leistų mažesniam valdininkų skaičiui suteikti valstybės paslaugas. tereikia įdiegti pažangias ir kiekvienam prieinamas e-valstybės paslaugas, bet ne tokias, kaip elektroninis mokesčių deklaravimas, kai deklaracijai užpildyti būtina turėti bent jau dalinį buhalterinį išsilavinimą.