Birutė Jatautaitė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
       Atgal
Birutė Jatautaitė

Informacija neįvesta.

Grafikas vaizduoja testo rezultatus pagal politinių skirčių ašis.
Susipažinkite su mūsų metodika.

2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatų aprašymas

Politikas          

Rinka ir valstybė Taip Tikriausiai taip Tikriausiai ne Ne Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Minimali alga Lietuvoje turi būti smarkiai didinama, net jei tai blogintų verslo sąlygas Lietuvoje. Reikia siekti,kad darbdaviai mokėtų darbuotojams jų kvalifikaciją, gebėjimus ir žinias atitinkančius atlyginimus. Progresiniai mokečiai - irgi gera iųšeitis.
2. Valstybė turėtų didinti mokesčius, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas. Tikrai svarstytini mokesčiai, kuriuos rekomenduoja Lietuvoai OECD organizacija (nekilnojamojo turto, prabangos ir kt.). Mažinti nelegalią prekybą ir nelegalų darbą, taip surenkant daugiau mokesčių, kurie leistų padidinti paslaugų kiekį ir gerinti kokybę. Daugiau socialinių paslaugų perduoti teikti nevyriausybibniam sektoriui, kuris yra lankstesnis, operatyvesnis, nors nebūtinai turėtų būti pigesnis už valstybinių institucijų teikiamas paslaugas. Socialinę paramą skirti tokią, kuri nedemotyvuotų dirbti ir išgyventi norinčius asmenis ar šeimas.
3. Viešojo sektoriaus darbuotojų skaičius turėtų būti sumažintas, net jei dėl to mažėtų valstybės teikiamų paslaugų. Valstybės sektorių žymiai sumažinus, ilgainiui rastųsi pinigų valstybės teikiamoms paslaugoms, kurias sėkmingai perimtų nevyriausybinis arba/ir verslo sektoriai.