Arūnas Gražulis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
       Atgal
Arūnas Gražulis

Informacija neįvesta.

Grafikas vaizduoja testo rezultatus pagal politinių skirčių ašis.
Susipažinkite su mūsų metodika.

2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatų aprašymas

Politikas          

Rinka ir valstybė Taip Tikriausiai taip Tikriausiai ne Ne Neturiu nuomonės Politiko komentaras
1. Minimali alga Lietuvoje turi būti smarkiai didinama, net jei tai blogintų verslo sąlygas Lietuvoje. Tiek minimalus, tiek ir vidutinis atlyginimas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Tai, beje, yra ir viena pagrindinių emigracijos iš Lietuvos priežasčių.
2. Valstybė turėtų didinti mokesčius, kad galėtų išplėsti socialinę paramą ir paslaugas. Lietuvos biudžetas sudaro mažiausią dalį nuo šalies BVP lyginant su visomis ES valstybėmis narėmis. Tai rodo, jog galimybių didinti šalies dalyvavimą perskirstyme yra labai daug. Kartu svarbu užtikrinti, kad perskirstymo didinimas netaptų savitiksliu, o sąlygotų geresnes viešąsias paslaugas.
3. Viešojo sektoriaus darbuotojų skaičius turėtų būti sumažintas, net jei dėl to mažėtų valstybės teikiamų paslaugų. Prieš pradedant bet kokias iniciatyvas viešajame sektoriuje, reiktų įvertinti jo efektyvumą ir reformas orientuoti į konkrečių įstaigų veiklos efektyvumo didinimą, o ne abstraktų biurokratų procento atleidimą. Tai, kad yra rezervo administracinių išlaidų mažinimui iliustruoja faktas, jog Lietuvos skiriama išlaidų dalis valstybės administracijos išlaikymui yra viena didžiausių visoje ES.